Najnovšie články

Oznamovanie údajov o zamestnancoch v druhej kategórii
Ing. Peter Čižmár, 16.10.2018

Dňa 1.7.2018 vstúpila do platnosti novela zákona č. 355/2007 Z. z., ktorá v § 30 ods. 1 písm. k) ustanovuje novú povinnosť oznamovať príslušnému orgánu verejného zdravotníctva údaje týkajúce sa zamestnancov vykonávajúcich prácu zaradenú do druhej kategórie. Ako si túto povinnosť splniť?

Krátko o pohybových stereotypoch (+video)
Mária Lomnická, 23.03.2018
Na školeniach a kurzoch o chôdzi a ergonómii sa vždy dostaneme k téme tzv. pohybových stereotypov. Čo to vlastne je, ako s nimi pracovať a kde všade nás ovplyvňujú sa dočítate v tomto článku.
E-BTS: O myšiach a ľuďoch (+video) - Ako si vybrať vhodnú PC myš
Ing. Peter Čižmár, 12.02.2018
Počítačové myši ako pracovný prostriedok. Dlhodobé používanie nesprávnej myši môže spôsobiť nepríjemnosti. Myslite na svoje zdravie a vyberte si tú správnu myšku. Poradíme Vám ako to urobiť a na čo sa zamerať.
Vyhodnotenie diskusie 2017
Ing. Peter Čižmár, 31.01.2018
V roku 2017 sme kompletne vynovili náš informačný portál E-BTS vrátane časti Diskusia. Pozrite si, ktorí traja používatelia boli v diskusnom fóre v uplynulom roku najaktívejší a koľko odborných otázok v oblasti BOZP, OPP, ŽP a CO sa riešilo.
Evidencia odpadov – 4 tipy pre zjednodušenie práce v softvéri BTS
Ing. Peter Čižmár, 12.09.2017
Modul Odpady slúžiaci na elektronickú evidenciu o odpadoch a jednoduchú tvorbu ohlásení poskytuje aj funkcie, ktoré možno nie sú všetkým známe. Dokážu však ušetriť čas a o niečo zefektívniť prácu. Využívate aj Vy niektorú z uvedených štyroch funkcií?
Naozaj ocko vie, čo treba robiť?
Ing. Peter Čižmár, 04.08.2017

Čo urobiť so suchým lístím a iným biologicky rozložiteľným odpadom na záhrade? Prváčikovia na základnej škole by nám určite vedeli poradiť. Nie že by to vyčítali v platnej legislatíve... Dozvedeli sa to zo svojich čítaniek.