Najnovšie články

Aké dokumenty je potrebné mať spracované v oblasti OPP?
Ing. Martin Ondrášik, 08.04.2019

Ochrana pred požiarmi je oblasť, v ktorej sú požiadavky kladené na dokumentáciu zadefinované platnou legislatívou. Vypracovaniu dokumentácie je aj napriek tomu potrebné venovať čas a námahu. Pre uľahčenie práce Vám prinášame prehľad požadovanej dokumentácie a vzorovo vypracovaných dokumentov na úseku OPP, ktorými sa môžete inšpirovať.

Oznamovanie údajov o zamestnancoch v druhej kategórii (aktualizované)
Ing. Peter Čižmár, 20.12.2018

Dňa 1.7.2018 vstúpila do platnosti novela zákona č. 355/2007 Z. z., ktorá v § 30 ods. 1 písm. k) ustanovuje novú povinnosť oznamovať príslušnému orgánu verejného zdravotníctva údaje týkajúce sa zamestnancov vykonávajúcich prácu zaradenú do druhej kategórie. Ako si túto povinnosť splniť?

Aké dokumenty je potrebné mať spracované v oblasti BOZP?
Ing. Peter Čižmár, 06.12.2018
Často sa stretávame s otázkami zamestnávateľov, alebo začínajúcich pracovníkov v oblasti BOZP, akú dokumentáciu by mali mať spracovanú. Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože rozsah dokumentácie je závislý od viacerých faktorov. Napriek tomu Vám prinášame prehľad základnej všeobecnej dokumentácie BOZP, ktorú je potrebné viesť u väčšiny zamestnávateľov.
Alkohol na pracovisku nie. A čo drogy?
Ing. Martin Ondrášik, 23.11.2018
Tretí novembrový týždeň kalendárneho roka je z iniciatívy EÚ vyhlásený za Európsky týždeň boja proti drogám. Práve pri tejto príležitosti je vhodné poukázať na problematiku užívania drog zamestnancami a ich vplyve v pracovnom prostredí. Riešili ste niekedy túto problematiku vo Vašej spoločnosti?
Krátko o pohybových stereotypoch (+video)
Mária Lomnická, 23.03.2018
Na školeniach a kurzoch o chôdzi a ergonómii sa vždy dostaneme k téme tzv. pohybových stereotypov. Čo to vlastne je, ako s nimi pracovať a kde všade nás ovplyvňujú sa dočítate v tomto článku.
E-BTS: O myšiach a ľuďoch (+video) - Ako si vybrať vhodnú PC myš
Ing. Peter Čižmár, 12.02.2018
Počítačové myši ako pracovný prostriedok. Dlhodobé používanie nesprávnej myši môže spôsobiť nepríjemnosti. Myslite na svoje zdravie a vyberte si tú správnu myšku. Poradíme Vám ako to urobiť a na čo sa zamerať.
Vyhodnotenie diskusie 2017
Ing. Peter Čižmár, 31.01.2018
V roku 2017 sme kompletne vynovili náš informačný portál E-BTS vrátane časti Diskusia. Pozrite si, ktorí traja používatelia boli v diskusnom fóre v uplynulom roku najaktívejší a koľko odborných otázok v oblasti BOZP, OPP, ŽP a CO sa riešilo.
Evidencia odpadov – 4 tipy pre zjednodušenie práce v softvéri BTS
Ing. Peter Čižmár, 12.09.2017
Modul Odpady slúžiaci na elektronickú evidenciu o odpadoch a jednoduchú tvorbu ohlásení poskytuje aj funkcie, ktoré možno nie sú všetkým známe. Dokážu však ušetriť čas a o niečo zefektívniť prácu. Využívate aj Vy niektorú z uvedených štyroch funkcií?
Naozaj ocko vie, čo treba robiť?
Ing. Peter Čižmár, 04.08.2017

Čo urobiť so suchým lístím a iným biologicky rozložiteľným odpadom na záhrade? Prváčikovia na základnej škole by nám určite vedeli poradiť. Nie že by to vyčítali v platnej legislatíve... Dozvedeli sa to zo svojich čítaniek.

Kedy sa 2 x 2 nerovná štyrom
Ing. Peter Čižmár, 26.06.2017

Dva krát dva sa rovná štyrom. O tom azda nikto nepochybuje. Niekedy však 2 x 2 môže znamenať 7. Kedy? Napríklad pri posudzovaní rizík BOZP bodovou metódou. Kde platia a kde neplatia matematické "zákony" sa dočítate v tomto článku.

Nový informačný portál E-BTS
Ing. Peter Čižmár, 13.06.2017
Vážení klienti a návštevníci portálu, radi by sme Vám predstavili náš nový web.
BESOFT Online
Nová profesionálna online aplikácia BOZP